top of page

PALOMAT® - paletizační systém

PALOMAT® Efektivní práce s paletami – bez ručního zvedání palet

Automatizace je klíčovým slovem při dosahování efektivity. Zásobník palet / výdej palet PALOMAT automatizuje manipulaci s paletami a proces stohování a vykládání palet je znatelně efektivnější.

 

Paletové zásobníky řady PALOMAT Stand Alone jsou určeny pro firmy, které potřebují manipulovat s prázdnými paletami v úrovni podlahy. PALOMAT je nezávislá jednotka, která zvyšuje efektivitu vaší manipulace s paletami a zároveň chrání vaše zaměstnance před nevhodným ručním zvedáním těžkých břemen.

 

Palety lze vkládat do zařízení či vyjímat pomocí ručního paletového vozíku, elektrického nebo standardního vysokozdvižného vozíku. Veškerá manipulace probíhá na úrovni podlahy a jednotlivé varianty nabízejí uskladnění 15 až 25 palet. 

 

PALOMAT® umožňuje manipulaci se všemi čtyřcestnými paletami ze dřeva, plastu nebo kovu, bez ohledu na délku, šířku a výšku. Zařízení je možné přizpůsobit, aby přesně odpovídalo rozměrům používaných palet.

Výhody používání zařízení PALOMAT®

• Úspora místa a čisté pracoviště
• Optimalizovaná práce s paletami
• Zlepšené pracovní prostředí
• Snížené náklady na palety
• Zvýšená efektivita
• Žádná ruční manipulace s paletami

• Méně absencí z důvodu nemoci

• Kratší doba strávená prací s každou paletou

• Méně zranění zad, přiskřípnutých prstů a chodidel

• Méně pojíždění s vozíkem

• Zvýšená efektivita s méně zdroji

• Řešení „plug and play“

Greenline

PALOMAT® Greenline

Plně automatické stohování či odebírání palet. PALOMAT® Greenline detekuje palety pomocí fotosenzorů. Následně jsou palety plně automaticky po jedné
stohovány či odebírány. Zařízení PALOMAT® Greenline se obsluhuje ručně pomocí dotykového panelu pouze tehdy, pokud má dojít ke změně z funkce stohování na
odebírání palet nebo naopak. Jinak PALOMAT® Greenline pracuje plně automaticky.

Kapacita palet:

Nosnost:

Pohon:

Možnosti:

Rozměry:

15 - 25 palet

500 - 700 kg

elektrický

manipulace s paletami až do -25°C

1.520 x 1.540 x dle modelu (D x Š x V)

Palomat 5

PALOMAT® 5

Poloautomatické stohování či odebírání palet. Do zařízení vložíte či z něj vyjmete 1 až 5 palet najednou. PALOMAT® 5 je třeba aktivovat ručně pokaždé, když má provést určitou funkci; po klepnutí na tlačítko Reset a následně Start provede PALOMAT® funkci stohování či odebírání ze stohu.  Během stohování je zařízení vždy připraveno k přijetí 1 až 5 palet.

Kapacita palet:

Nosnost:

Pohon:

Možnosti:

Rozměry:

15 - 25 palet

500 - 700 kg

elektrický

manipulace s paletami až do -25°C

1.490 x 1.360 / 1.560 x dle modelu (D x Š x V)

Adjustable

PALOMAT® Adjustable

Dva rozměry palet ve stejném zásobníku. PALOMAT® Adjustable umožňuje manipulovat s paletami o rozměrech 1200x800 mm a 1200x1000 mm ve stejném zásobníku.  Změna z jednoho rozměru palet na druhý trvá přibližně 5 sekund. Zařízení PALOMAT® Adjustable je plně automatické, ručně se obsluhuje pomocí dotykového panelu pouze tehdy, pokud má dojít ke změně z funkce stohování na odebírání palet nebo naopak.

Kapacita palet:

Nosnost:

Pohon:

Rozměry:

15 palet

500 kg

elektrický + stlačený vzduch

1.520 x 1.550 x 2.350

DoubleUp

PALOMAT® Double Up

Plně automatické stohování či odebírání palet způsobem 1+1 . PALOMAT® Double Up detekuje palety pomocí fotosenzorů. Následně jsou palety plně automaticky stohovány či odebírány způsobem 1+1 paleta najednou. Upozorňujeme, že zařízení PALOMAT®
Double Up umožňuje pouze manipulaci způsobem 1+1 paleta najednou – nikoliv manipulaci po jedné paletě. To platí pro stohování i odebírání palet ze stohu.

Kapacita palet:

Nosnost:

Pohon:

Možnosti:

Rozměry:

2 x 15 palet

2 x 500 kg

elektrický

manipulace s paletami až do -25°C

2.720 x 1.340 x 2.350

bottom of page